SSL Sertifikası

Önceleri sadece e-ticaret sitesinde daha yüksek seviyeli bir güvenlik için gereksinim duyulan SSL sertifikaları artık,
 
  • Google arama motorunda öncelik kazanabilmek için,
  • Bu site güvenli değil ibaresini kaldırabilmek için,
  • Başarılı bir Adwords kampanyası yapabilmek gibi bir çok neden için gerekli oldu.
Tüm bunlar Trump'un ABD başkanı olması ile başladı. Muhtemelen Google Trump'a bir hediye vermek istedi veya bir anlaşma yaptılar ki üreticilerin hepsinin ABD kökenli olduğunu bildiğimiz SSL sertifikası üretici firmaları vasıtasıyla milyarlarca dolar ABD'ye akmaya başladı.

SSL sertifikası kurulunca http:// ile başlayan web siteniz artık https:// ile başlayacak. Bir tek S harfi için her yıl ABD kökenli firmalara yüksek ücretler ödenmesi bize göre çok saçma ama yukarıda belirttiğimiz nedenler için maalesef gerekli oldu ve müşterilerimiz talep ediyor. Dolayısı ile müşterilerimizin maksimum faydayı minimum fiyat ile kullanabilmesi için çaba sarfettik ve Rapid SSL firması ile anlaşma yaptık.

Rapid SSL Güvenlik Seritifkası ile 10.000 $ a kadar güvence sağlanmakta incelediğimiz diğer muadil sertifikaların ortalama ücretleri ise 250 $ civarında ve 800 $ a kadar çıkan fiyatlar mevcut. https://www.rapidssl.com adresinden de inceleyebileceğiniz gibi bu sertifikanın resmi satış kanalından satış fiyatı 59 $'dır. Kurulum ve gelir vergisi yükünü de koyarak bu sertifikayı müşterilerimize 69 $ + kdv ücret ile kuruyoruz. Eğer SSL sertifikası ile birlikte Sabit IP adresi de tahsis edilmesi istenirse, Sabit IP adresi 50 $ + kdv'dir.

Sunucularımızda host edilen mevcut bir web siteniz varsa SSL sertifikası almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurulum 1 gün içinde tamamlanmaktadır.